Upravit stránku

Účelem Akademie Rinosport  je ve spolupráci s předními odborníky, samosprávami, školami, univerzitami, sportovními organizacemi, svazy, federacemi a spolky přispívat k rozvoji pohybové gramotnosti populace a metodicky a organizačně podporovat dostupnost pohybových aktivit pro všechny, zejména pro děti a mládež všech věkových kategorií. 
Cílem činnosti Akademie Rinosport jsou programy na rozvoj pohybové gramotnosti. 
obsahem činnosti  jsou:
Teorie pohybové gramotnosti (PG)
Pohybovou gramotnost velmi zjednodušeně a přeneseně můžeme chápat jako to, co člověk ovládá v oblasti pohybových aktivit a sportu. Čemu se za svůj život naučí a naučil a jak jednotlivé pohybové dovednosti zvládá a využívá v běžném praktickém životě, aby rozvíjel a udržoval svou přiměřenou tělesnou zdatnost a výkonnost. Pohybová gramotnost by měla být trvalou součástí života každého jedince.
Monitoring PG
Zaplňujeme mezery v poznání toho, co vlastně populace zvládá z pohybové gramotnosti, co umí ze škály pohybových aktivit ve věkové a časové linii a přijímáme doporučení na základě zjištěných skutečností. Chceme definovat obsah PG v jednotlivých fázích našeho života. Určitě se shodneme na tom, že existuje určitý základ, minimum, co by „jedinec v oblasti pohybové aktivity“ měl znát a umět. Plně  respektujeme přirozený motorický vývoj a jednotlivé fáze vývoje a rozvoje pohybových aktivit dle věku, v současné době však o obsahu jednotlivých období a stupni PG toho moc nevíme.
Tvorba programů PG.
Vytváříme programy na rozvoj PG podle jednotlivých věkových kategorií, tvoříme obsah hodin, vyrábíme pomůcky, nářadí a doplňkové systémy s originálním a moderním designem, bezpečné  a jednoduché. Ve spolupráci s učiteli, trenéry a cvičiteli aktualizujeme i konkrétní programy na podporu jejich činnosti, využíváme jejich podnětů a doporučení z praxe.
Vzdělávání v oblasti PG
Ke každému programu vytváříme a dodáváme metodiku, organizujeme akreditovaná školení (DVPP), semináře a konference na téma jak aplikovat programy PG v praxi. Cílem vzdělávání ve školní i mimoškolní tělesné výchově a sportu by se měla stát zřetelně vymezená pohybová gramotnost, která by plynula ze zvolené a obecně akceptovatelné koncepce tělesné výchovy a sportu v české republice.

ZDE: Stručná prezentace o Akademii Rinosport ve formatu pdf

Informační leták Akademie Rinosport z.s.
Programy na rozvoj pohybové gramotnosti ke stažení:

 

Pokud máte nějaké dotazy, kontaktujte nás prosím.
Děkujeme a těšíme se na spolupráci.
 
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti